Poporodní rituál Rebozo

 

Jinak také rituál "Zavírání kostí" pomáhá doslova uzavřít tělo matky, které se v mnoha směrech v období těhotenství a porodu „otevře“. Během obřadu jsou pánevní kosti staženy zpět do před - těhotenské polohy a tím je také usnadněno zavinování dělohy.

Rituál může také pomoci novopečené mamince uzavřít se energeticky. Těhotenství i porod mohou být obdobím zranitelnosti, jak po fyzické tak i psychické stránce.

Tento rituál pomůže ženě nabýt stabilitu a obřadně uzavřít těhotenství a porod.

Rituál zavírání kostí je tradičním poporodním obřadem latinskoamerických a mexických porodních asistentek. Ideálně se provádí třetí den po porodu, ovšem přínosný je zcela KDYKOLI. Dokonce i několik let po porodu! Nejčastěji se ale provádí na konci šestinedělí.

RITUÁL

  • pomáhá při jakémkoli druhu vyčerpání
  • usnadní zavinování dělohy
  • pomůže ženě nabýt stabilitu
  • uzavře tělo po fyzické stránce – pomocí šátků jsou pánevní kosti staženy do původní polohy
  • uzavře tělo po stránce psychické, duševní i duchovní
  • pomůže obřadně uzavřít Vaše těhotenství
  • pomůže obřadně uzavřít Váš porod a to zvlášť v případě, pokud byl náročný nebo traumatický
  • po císařském řezu
  • po potratu

 

Jak rituál probíhá:

 

     Rituál začínáme společným rozhovorem, kdy mi žena popovídá svůj příběh a sdělí záměr rituálu. Následuje uvolnění ženy jemnou relaxací za pomoci reboza, opečování bříška vybranými ojeji, prohřátí bříška bylinnou kompresí a bylinná koupel, po které se žena uloží na vhodnou podložku. 

Následně ženu obřadně obváži několika tradičními šátky rebozo a při relaxační hudbě nebo v naprosté tichosti, dle volby ženy, se žena ponoří sama do sebe na tak dlouho, dokud je jí to příjemné. K ukončení relaxace dává pokny žena sama. Pozvolan ji uvolním ze šátků a žena dál v poklidu vstřebává své prožitky.

 

Pokud je to možné, doporučuji, aby si žena zajistila na dobu rituálu hlídání pro své miminko, nejlépe osobou dítěti známou (otec dítěte, babička, kamarádka...) Kojení miminka v průběhu rituálu je samozřejmostí.

 

    Kdy rituál probíhá: na konci šestinedělí (lze i dříve - dle uvážení ženy) nebo kdykoliv poté (Rituál lze provést i s odstupem několika let)

 

    Kde rituál probíhá: v pohodlí Vašeho domova

 

    Cena: 1500 Kč

 

Poporodní rituál Rebozo

Kontakt

Dula Viki Certifikovaná dula,
certifikovaná poradkyně při kojení o. z. Mamila, registrovaná fyzioterapeutka

IČ: 76089355
č.ú.: 7743007731/2010
Tel: +420 774 300 773

s.viktorie@email.cz